مبل خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مبل خوب چه ویژگی هایی دارد؟

همیشه وقتی که هر کسی به سراغ خرید یک مبل می‌رود، سعی می‌کند تا بهترین جنس و نوع را برای خانه خودش خریداری کند؛ برای همین معمولا یک سوال رایج در ذهن همه آنها به وجود می‌آید که آن هم این است که ویژگی های مبل خوب چیست؟

اکثریت فکر می‌کنند کلیت ملاک تشخیص مبل خوب در همان ظاهر آن خلاصه می‌شود؛ ولی داستان انتخاب مبل خوب، بسیار پیچیده‌تر از این حرف‌هاست و شاید ساعت‌ها وقت شما را برای انتخاب یک مبل بگیرد.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا 7 تا از بهترین ویژگی های مبل خوب را به شما معرفی کنیم…

چگونه مبل خوب را بشناسیم؟ ۷ ویژگی مبل خوب

همانطور که در بالا هم به شما توضیح دادیم، ویژگی‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما و در خرید یک مبل خوب، کمک کند؛ ولی همه آنها را نمی‌توان جزو مهم‌ترین‌ها اسم برد. برای همین ما در ادامه این بخش، قصد داریم تا 7 شاخص مبلمان خوب را به شما توضیح دهیم.

اگر شما قصد خرید یک مبل خوب را دارید، پیشنهاد می‌کنم که حتما با این 7 ویژگی آشنا باشید تا خریدی مطمئن را تجربه کنید.

 

1. انتخاب مبل متناسب با سبک خانه

انتخاب مبل متناسب با سبک خانه

اولین بخش از انتخاب مبل، مربوط می‌شود به ویژگی ظاهری مبل خوب! قطعا هر خانه‌ای، دکوراسیون‌های مختلفی را نسبت به خانه‌های دیگر دارد که همین موضوع می‌تواند بر روی انتخاب مبل هم تاثیر زیادی بگذارد. برای مثال شاید دکور خانه شما طوری باشد که مبلمان طرح‌های راه راه مناسب منزل شما نباشد!

البته این مثال، فقط یک مثال ساده بوده؛ مثلا می‌توان گفت که نباید برای پذیرایی، مبلمان راحتی خریداری کنید؛ در واقع مبلمان‌های راحتی مخصوص مکان‌هایی هستند که شما زمان‌های استراحت بیشتری را در آنجا می‌گذرانید.

البته باز هم انتخاب نهایی به دست شماست؛ ولی یادتان باشد که مبلمان اگر درست انتخاب شوند، می‌توانند زیبایی محل استفاده را چند برابر کنند و اگر هم اشتباه انتخاب شوند، می‌تواند نتیجه معکوسی را داشته باشد.

 

2. استحکام و ارگونومی از ویژگی های مبل خوب

از استحکام نیز باید به عنوان یکی از ویژگی های مبل خوب اسم برد؛ درست است که شکل ظاهری مبل بسیار حائز اهمیت است؛ ولی نباید خودتان را آنقدر محو در شکل ظاهری مبلمان کنید که استحکام و مقاومت آنها از ذهنتان خارج شود.

مبلمان‌ها در انواع مختلفی به مانند فلزی، چوبی و … ساخته می‌شوند؛ در واقع نوع متریال‌هایی که در ساخت آنها استفاده می‌شود زیاد مهم نیست؛ مهم کیفیت متریال است! چون کیفیت این متریال‌ها می‌تواند بر روی استحکام و ارگونومی آنها تاثیر مثبت زیادی بگذارد.

بررسی استحکام مبلمان نیز خودش نیازمند یک بحثی جداگانه و طولانی است؛ فعلا فقط همین قدر را مدنظر داشته باشید که همیشه در زمان خرید، باید درباره استحکام مبل مدنظرتان، اطلاعات کافی و اطمینان کامل را داشته باشید. ابزار مبل پایتخت ارائه دهنده ملزومات با کیفیت مبل است . می توانید با این مجموعه تماس گرفته و اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

 

3. انتخاب رنگ پارچه مبلمان

انتخاب رنگ پارچه مبلمان

رنگ خوب هم یکی دیگر از ویژگی ظاهری مبل خوب است که باید در زمان خرید، حتما آن را بررسی کنید. البته برای انتخاب رنگ مناسب مبلمان خودتان، باید دکوراسیون منزل یا محل استفاده مبل را بررسی کنید؛ چون رنگ انتخاب باید سازگاری لازم با دکوراسیون را داشته باشد.

البته نکات بسیار زیادی برای انتخاب رنگ پارچه مبلمان وجود دارد؛ برای مثال گفته می‌شود که در زمان انتخاب و خرید مبلمان راحتی، حتما از رنگ‌های شاد استفاده کنید؛ چون قرار است که ساعت‌های زیادی به صورت مستمر از این مبل استفاده شود.

همچنین باید در زمان خرید، به غیر از رنگ پارچه مبلمان، رنگ بخش‌های دیگر مبل به مانند پایه، چوب، رنگ کفپوش و … را نیز بررسی کنید.

 

4. بافت پارچه

بافت پارچه خوب نیز یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی های مبل خوب است که باید در زمان خرید، حتما آن را مورد بررسی قرار دهید. شما باید همیشه در زمان خرید، تراکم پارچه را مدنظر داشته باشید؛ چون هر چه تراکم پارچه بیشتر باشد، قطعا عمر و دوام مبلمان نیز بیشتر است.

علاوه بر ماندگاری، بافت پارچه می‌تواند بر روی ظاهر مبلمان نیز تاثیر زیادی بگذارد. معمولا بافت‌های کوچک برای سالن‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و بافت‌های درشت نیز برای سالن‌های کوچک استفاده می‌شود.

 

5. انتخاب متریال مناسب

انتخاب متریال مناسب نیز جزو ملاک تشخیص مبل خوب است؛ در واقع متریال‌های مناسب می‌توانند بر روی استحکام، ماندگاری و مقاومت مبل‌ها تاثیر زیادی بگذارند که البته به غیر از این موارد، تاثیرات زیادی را هم در بخش‌های ظاهری مبل دارند.

 

6. انتخاب پایه مبل

بعضی از انتخاب پایه مبل مناسب برای مبلمان را دست کم می‌گیرند؛ ولی باید بدانید که پایه مبل می‌تواند جزو مهم‌ترین بخش‌های مبلمان شما باشد؛ چون انتخاب غیر اصولی آنها، می‌تواند بر روی مقاومت مبلمان شما، تاثیر منفی زیادی را بگذارد.

در واقع این پایه‌های مبل هستند که می‌تواند وزن وارد به مبل را به صورت مساوی، در خودشان تقسیم کنند و آسیب‌های مختلف، جلوگیری کنند. البته پایه‌های مبل نیز دارای انواع مختلف هستند که می‌توانند بر روی زیبایی مبلمان شما نیز تاثیر زیادی بگذارند.

 

7. جنس فوم مبلمان

انواع مختلفی از فوم مبلمان وجود دارد که هر کدام از آنها هم دارای ویژگی و کاربردهای مخصوص به خودشان هستند. از این فوم‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •       فوم سرد
  •       فوم گرم
  •       اسفنج

مطالعه بیشتر : معرفی انواع فوم مناسب برای مبلمان

 

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ 0

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *