چگونه پایه مبل را تعمیر کنیم؟

ابزار مبل پایتخت

بسیاری از مردم بعد از اینکه پایه یا دسته مبل می‌شکند، بدون اینکه هیچ اطلاعاتی درباره آن داشته باشند، فکر می‌کنند که تنها راه درست کردن آن، خرید یک مبل جدید است!

بسیاری از این افراد اصلا با تعمیر پایه مبل آشنا نیستند و نمی‌دانند که اصلا چنین چیزی وجود دارد. برای همین، هر وقت که مبل آنها دچار شکستگی پایه می‌شد، فورا یک مبل جدید می‌خرند.

ولی شما باید بدانید که پایه مبل قابل تعمیر است که حالا بستگی به نوع شکستگی دارد. اگر شکستگی پایه جزئی و سطحی باشد، خود شما هم می‌تواند در منزل آن را تعمیر کنید. ولی اگر شکستگی زیاد باشد، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

 طول عمر پایه های مبل نسبت به پایه مبلمان دیگر در اغلب مواقع تفاوت چشمگیری دارد و آن هم به خاطر جنس خوب بدنه و مواد به کار رفته آنها ست.

هدف از نگارش این پست، بررسی به روش‌های مختلف تعمیر پایه مبل است. پس اگر شما هم به دنبال اموزش تعمیر پایه مبلمان هستید، این پست را از دست ندهید.

 

تعمیر مبل شکسته

امروزه مبلمان جزوی از هر خانه هستند که می‌تواند نقش زیادی در زیبایی آن خانه داشته باشد. ولی مشکلاتی مثل شکستگی پایه و دسته می‌تواند از زیبایی خانه شما کم کند.

در این لحظه شما دو راه حل دارید. یا اینکه خودتان اقدام به تعمیر پایه مبل کنید و یا اینکه از یک متخصص کمک بگیرید. همانطور که در بالا هم گفتیم، بعضی‌ها اصلا با این دو روش آشنا نیستند و تنها راه حل را خرید مبل جدید می‌دانند که کاملا اشتباه است.

 

تعمیر پایه مبل

درواقع شکستگی یا لق شدن پایه مبل از مشکلات رایج در مبلمان است که می‎تواند به خاطر دلایل زیادی باشد که در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آن اشاره می‌کنیم:

 

1. وزن زیاد

بسیار از مردم وسایل خودشان را بدون اینکه به پیامدهای آن دقت کنند، بر روی مبل قرار می‌دهند.

همچنین عده‌ای هم هستند که در زمان نشتسن، خودشان را بر روی مبل پرت می‎کنند؛ یعنی اینکه یک وزن ناگهانی را به مبل وارد می‌کنند.

 

2. مبل بر روی سطح ناهموار

مبل نباید به هیچ وجه بر روی سطح ناهموار باشد. بعضی‌ها یک سمت مبل را بر روی فرش و سمت دیگر را بر روی سطح زمین قرار می‌دهند. یادتان باشد که وزن وارد شده به مبل، باید به صورت مستقیم در پایه‌ها تقسیم شود که در این لحظه، این اتفاق نمی‌افتد.

حتی بعضی از مردم عادت دارند تا بر روی دسته مبل بنشینند. در این لحظه وزن وارد شده به یک سمت مبل بیشتر از سمت دیگر می‌شود که می‌تواند باعث شکستگی پایه و حتی دسته مبل شود.

 

3. بی دقتی در جا به جایی

اسباب کشی یا خانه تکانی یک امر عادی در هر خانه ست. ولی نباید در زمان جا به جایی مبل، آنها را بر روی زمین بکشید. این کار باعث می‌شود تا اول پایه مبل لق، و سپس بشکند؛ بهتر است برای جا به جایی مبل، دو طرف آن را گرفته و آن را از سطح زمین بلند کنید.

 

اهمیت تعمیر پایه مبل شکسته

پایه مبل ممکن است به خاطر یکی از دلایل بالا، دچار شکستگی شود و اگر شما به زیبایی مبلمان و خانه خودتان اهمیت می‌دهید، باید این مشکل را برطرف کنید.

شما می‌توانید از روش‌های تعمیر پایه مبل در منزل استفاده کنید و اگر هم شرایط تعمیر را نداشتید، می‌توانید آن را به دست یکی از متخصصان این حوزه بسپارید.

البته دلایل دیگری هم برای تعمیر پایه مبل وجود دارد؛ بعضی از مبلمان‌ها به صورت استاندار ساخته نشدند و پایه مبل آنها با یکدیگر هماهنگ نیست. بعضی‌ها هستند که می‌خواهند طرح پایه مبلمان خودشان را عوض کنند.

 

چگونگی تعمیرپایه مبل (8 راهکار تعمیرات شکستگی مبل)

در این بخش می‌خواهیم که شما را با اموزش تعمیر پایه مبلمان آشنا کنیم. معمولا روش‌های تعمیر پایه مبل زیاد کار پیچیده‌ای است و زمانی شما نیاز به یک متخصص دارید، که شکستگی پایه مبل فراتر از مسائل جزئی باشد.

در ادامه این بخش می‌خواهیم با هم 8 روش از اموزش تعمیر پایه مبلمان را با هم بررسی کنیم.

 

1. تعویض پایه مبل

بعضی اوقات شکستگی به حدی است که نمی‌شود آن را تعمیر کرد و بهترین راه، تعویض پایه مبل است. برای خرید پایه مبل می‌توانید بخش محصولات ابزار پایتخت مراجعه کنید.

 

2. تعمیر ترک خوردگی پایه مبل در منزل

ترک خوردگی هم از رایج‌ترین مشکلات مبلمان است. در این مواقع شما می‌توانید از یک چسب چوب استفاده کنید. به این شکل که چسب چوب را بر روی محل ترک خوردگی بریزید و سپس فشاری را به آن محل وارد کنید تا چسب خشک شود.

 

3. تعمیر لقی مبل در منزل

برای تعمیر لقی پایه مبل باید از 3 یا 4 میله استفاده کنید و باید آنها را با پیج، به دور پایه‌ها وصل کنید.

بعضی مواقع هم لقی پایه مبل به دلیل تراز نبودن پایه‌هاست. در این مواقع می‌توانید از سوپاپ استفاده کنید. از سوپاپ معمولا در زمان کوتاهی پایه مبل استفاده می‌شود که باید آن را در زیر پایه مبل وصل کنید.

 

4. تعمیر پایه مبل شکسته

وقتی که پایه مبل به طور کامل شکسته و از بدنه مبل جدا شده باشد، باید از بلاک استفاده کنید. بلاک یک نوع بست است که پایه را به مبل وصل می‌کند.

 

5. از بین بردن خراش روی مبل

اگر از مبل چوبی استفاده می‌کنید و بر روی بدنه آن خراشی ایجاد شد، می‌توانید از ماژیک چوبی استفاده کنید. فقط یادتان باشد که رنگ ماژیک چوبی با رنگ چوب مبل شما یکسان باشد.

 

6. تعمیر تاج مبل

بهتر است که تعمیر تاج مبل را به یک متخصص بسپارید. ولی اگر به هر دلیل خواستید خودتان انجام دهید، می‌توانید آن را با چسب چوب به مبل وصل کنید و محل چسب را با سمباده صاف کنید.

 

7. شکستگی قسمت درز مبل

در این لحظه باید از دو قطعه گیره و بلاک استفاه کنید تا اطراف درز را به یکدیگر وصل کنید.

 

8. شکستگی دسته مبل

برای تعمیر شکستگی دسته مبل باید از یک چسب چوب قوی استفاده کنید. شکستگی دسته مبل معمولا به خاطر بی دقتی در جا به جایی و یا وارد شدن وزن زیاد رخ می‌دهد.

 

تعمیر پایه مبل در منزل

معمولا اکثر ترک خوردگی و یا شکستگی‌های پایه، به صورت جزئی هستند و شما می‌توانید با استفاده چسب چوب، بلاک و … آنها را در منزل تعمیر کنید.

ولی اگر شکستگی پایه مبل جزئی نبود، به هیچ وجه خودتان به سراغ تعمیر پایه مبل نروید. چون ممکن در حین تعمیر، به بدنه خود مبل ضربه بزنید و این موضوع می‌تواند پیامدهای بدتر و هزینه‌های بیشتر را در بر داشته باشد.

 

چگونه پایه شکسته مبل را درست کنیم

شما یا می‌توانید خودتان اقدام برای تعمیر پایه مبل کنید و یا اینکه از یک متخصص کمک بگیرید.

این موضوع بستگی به نوع شکستگی و ترک خوردگی پایه مبل دارد. اگر شکستگی جزئی بود، می‌توانید از 8 روش اموزش تعمیر پایه مبلمان که در بالا هم توضیح دادیم استفاده کنید؛ در غیراینصورت از متخصص کمک بگیرید.

 

هزینه تعمیر پایه مبل چگونه است؟

قیمت ثابتی برای تعمیر پایه مبل وجود ندارد. برای محاسبه قیمت باید اول مسائل مخلتفی مثل نوع شکستگی، نوع پایه مبل، ابزار مورد نیاز و … بررسی شود.

اگر شما قصد استعلام هزینه تعمیر پایه مبل را دارید، می‌توانید با تیم پشتیبانی ابزار پایتخت تماس بگیرید.

 

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ 0

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *