بهترین جنس برای پایه مبل چیست؟

بهترین جنس برای پایه مبل

همه ما می‌دانیم که پایه‌های مبل یکی از بخش‌های هر مبلمانی به شمار می‌روند که می‌توانند تاثیر مستقیمی بر روی شکل ظاهری و زیبایی مبل بگذارند؛ ولی انتخاب بهترین جنس پایه مبل فقط برای افزایش زیبایی مبلمان نیست!

یکی از اصلی‌ترین مواردی که باید قبل از خرید پایه مبل با آن آگاه باشید، مربوط به جنس پایه مبل مدنظرتان است. در ادامه این پست قصد داریم تا شما را با انواع پایه مبل و بهترین آنها برای مبلمان شما آشنا کنیم.

پایه مبل ها از چه جنسی ساخته میشوند؟

شما باید در زمان خرید مبلمان، علاوه بر شکل ظاهری، رنگ و … به جنس پایه مبلمان خودتان هم دقت کنید؛ همه این پایه‌ها در انواع مختلف ساخته شدند که هر کدام از آنها ویژگی و خاصیت‌های مخصوص به خودش را دارد که باید بعد از بررسی موارد مختلف، بهترین جنس پایه مبل را برای مبلمان خودتان، انتخاب کنید.

پایه مبل می‌تواند تاثیر مستقیم بر روی عمر مبلمان شما بگذارد و اگر در ساخت آنها از مراحل اصولی استفاده نشود، قطعا بعد از مدتی می‌توانند بر روی ظاهر و کارایی مبلمان شما تاثیر منفی بگذارند.

همه این موضوع‌ها باعث شده جنس‌های متفاوتی از پایه مبل تولید شوند که هر کدام از آنها را باید در شرایط مورد نیاز خودش استفاده کرد.

انواع پایه مبل بر اساس جنس

برای خرید پایه مبل هم باید موارد مختلفی را بررسی کنید ک جنس پایه مبل یکی از همین موارد است. برای انتخاب بهترین جنس پایه مبل هم باید موارد مختلفی به مانند شرایط آب و هوایی، نوع مبل و … را بررسی کنید و سپس به سراغ خرید یکی از انوع پایه مبل بروید.

در کل همه پایه‌های مبل در اندازه‌های 6 الی 10 سانتی‌متر ساخته می‌شوند که جنس آنها هم بر اساس موارد زیر است:

  •       پلاستیکی
  •       چوبی
  •       فلزی

در ادامه به بررسی همه این انواع پایه مبل می‌پردازیم:

1. پایه مبل فلزی

پایه مبل فلزی

پایه مبل فلزی یکی از پایه انواع مبلمان است که نسبت به بقیه پایه‌ها، دارای تحمل وزن بیشتر و عمر بیشتری هستند. پایه‌های مبل فلزی از ورق آهن یا آلومینیوم ساخته می‌شود که همین موضوع یکی از اصلی‌ترین دلایل عمر بیشتر آنها نسب به بقیه پایه‌های مبل است.

اکثر این پایه‌های مبل به صورت استوانه‌ای یا لوله‌ای و در رنگ‌های نقره‌ای طراحی می‌شوند؛ البته در صورت درخواست مشتری، امکان تغییر رنگ پایه‌های مبل فلزی از نقره‌ای به رنگ دلخواه مشتری هم وجود دارد.

بیشتر بدانید : طول عمر کدام پایه مبل بیشتر است را بخوانید.

2. پایه مبل پلاستیکی

پایه مبل پلاستیکی هم یکی دیگر از انواع پایه مبلمان هستند که برخلاف پایه مبل فلزی، دارای تنوع، طرح و رنگ‌های زیادی هستند. علاوه بر تنوع زیاد، نصب و تعویض آسان پایه‌های مبل پلاستیکی هم یکی از اصلی‌ترین مزایا آنها نسبت به بقیه پایه‌های مبل به شمار می‌رود.

3. پایه مبل چوبی

اکثرا از پایه مبل چوبی به دلیل تنوع، استحکام و عمر بالایی که دارند، به عنوان بهترین جنس پایه مبل یاد می‌کنند و برای همین اکثر خریداران، خرید پایه مبل چوبی را نسبت به بقیه انواع پایه مبل در اولویت قرار می‌دهند.

تنوع پایه مبل چوبی به اندازه پایه مبل پلاستیکی نیست؛ ولی باز همه این پایه‌های مبل چوبی در اندازه، طرح و رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند و برای همین مشتری می‌تواند بر اساس سلیقه و بودجه خودش، بهترین پایه مبل را خریداری کند.

البته نمی‌توان به جرعت گفت که پایه مبل چوبی، بهترین جنس پایه مبل است؛ چون همانطور که گفتیم، برای انتخاب بهترین پایه مبل، باید موارد مختلفی بررسی شود که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

پایه مبل چوبی

پایه مبل فلزی در کدام مبل کاربرد دارد؟

در بین تمامی انواع پایه مبل، بیشترین تقاضا برای پایه‌های مبل فلزی و چوبی است که همین موضوع باعث شده تا انتخاب بهترین جنس پایه مبل کمی دشوار شود. پایه‌های مبل چوبی در اکثر مبلمان‌ها کارایی دارند و این در صورتی است که کارایی پایه مبل فلزی کمی محدودتر از پایه مبل چوبی است. پایه مبل فلزی در مبلمان زیر کارایی دارد:

  •       مبل‌های راحتی
  •       کمد
  •       کابینت

کیفیت کدام پایه مبل ها بهتر است؟

همانطور که در بالا هم گفتیم، برای انتخاب بهترین جنس پایه مبل باید موارد مختلفی را بررسی کنید که یکی از آنها آشنایی با انوع پایه مبل بود که در بالاتر هم به آن پرداختیم. بعد از اینکه با پایه انواع مبلمان آشنا شدیم، حالا باید به سراغ بررسی کیفیت جنس پایه مبل بروید و برای همین این سوال پیش می‌آید که در بین سه نوع پایه مبل، کدام یک از کیفیت بیشتری برخوردار است؟

در بین سه متریال چوب، فلز و پلاستیک، چوب یکی از پرمصرف‌ترین متریال‌های موجود است که به خاطر زیبایی و مقاومت زیادی که دارد، باعث شده تا در اکثر صنایع از آن استفاده شود که صنعت پایه مبلمان هم یکی از آنهاست.

دو پایه فلزی پلاستیکی و فلزی با بعضی از شرایط آب و هوایی واکنش نشان می‌دهند که می‌تواند در کیفیت و کارایی آنها تاثیر منفی بگذارد. ولی پایه چوبی بر خلاف دو نوع دیگر، دارای مقاومت بیشتری در برابر آب و هوای مختلف است که همین موضوع یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش تقاضا برای خرید پایه مبل چوبی به شمار می‌رود.

بهترین جنس پایه مبل کدام است؟

انتخاب بهترین جنس پایه مبل شاید جزو اصلی‌ترین بخش‌های خرید پایه مبل باشد که اگر به دنبال یک پایه مبل باکیفیت هستید که برای مدت زمان زیادی برای مبل شما کار کند، پس باید

با انواع آنها هم آشنا باشید.

انتخاب بهترین جنس در میان سه نوع پایه مبل نمی‌تواند کار راحتی باشد؛ البته این به شرطی است که شما با موارد لازم آشنا نباشید. هر پایه مبلی در شرایط مورد نیاز خودش می‌تواند بهترین و بیشترین کارایی و کاربرد داشته باشد که می‌تواند آن را تبدیل به بهترین جنس پایه مبل کند.

پس جدای از هر بحثی، سعی کنید بر اساس نیاز و شرایط موجود، بهترین نوع پایه مبل را انتخاب کنید. اگر با این شرایط آشنا نیستید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

برای خرید پایه مبل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انتخاب بهترین جنس پایه مبل باید موارد مختلفی را بررسی کنید که در ادامه به بررسی چند نمونه از مهم‌ترین آنها می‌پردازیم:

1. اندازه و ابعاد

اینطور نیست که شما به داخل یک فروشگاه لوازم جانبی مبلمان سر بزنید و یک پایه مبل به صورت رندوم بخرید. شما باید بهترین اندازه و ابعاد برای پایه مبل خودتان و بر اساس مبلمان خودتان انتخاب کنید.

انتخاب اندازه و ابعاد اشتباه می‌تواند در عمر پایه مبل تاثیر منفی بگذارد.

2. نوع مبلمان

همانطور که در بالا هم گفتیم، هر نوع پایه مبل برای مبلمان‌های مخصوص به خودش طراحی و تولید شده و برای همین شما باید بدانید که پایه مبل را برای چه نوع مبلمانی می‌خواهید.

3. ظاهر و کیفیت

شاید مهم‌ترین نکته‌ای که باید در زمان خرید پایه مبل به آن دقت کنید، بررسی ظاهر و کیفیت پایه مبل مدنظرتان است؛ یادتان باشد که پایه مبل شما باید هم دارای ظاهری زیبا و هم کیفیت خوبی باشد. زمانی می‌توان اسم بهترین جنس پایه مبل را بر روی پایه‌های مبل گذاشت که از ظاهر و کیفیت بالایی برخوردار باشند.

جهت خرید انواع پایه مبل مرغوب و زیبا میتوانید به ابزار مبل پایتخت مراجعه کرده و بهترین خرید را داشته باشید.

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ 0

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *